Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlar Konseyi (SABDEK) Kuruldu

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanları, Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ev sahipliğinde Ankara’da buluştu.

sabdek

Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezinde düzenlenen Birinci Değerlendirme toplantısı, 15’i devlet  ve 12’si vakıf üniversitesini temsilen olmak üzere toplam 27 Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanının katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantının açılışında, Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Yüksel Kavak,  günümüzde yükseköğrenimde hızla artan büyüme ve gelişmenin üniversiteler arasında rekabeti artırdığı ve eğitimde kalite güvence sisteminin üniversitelerin en önemli gücü olacağına dikkat çekerek önümüzdeki yıllarda sağlık alanındaki eğitim reformlarının yaygınlaşacağını ifade etti .

DSC_8252

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Aksu Yıldırım ise, Ülkemizde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeki Sağlık Bilimleri fakülteleri sayısının son 5 yılda hızla artması nedeniyle, Fakültelerde alt yapı, eğitim, akademik kadro, mezun profili  gibi sorunların da artış gösterdiğini belirterek; fakülteler arası iletişim ve işbirliğinin geliştirilmesi, deneyimlerin paylaşılması ve sağlık bilimleri alanındaki politikaların daha verimli geliştirilebilmesi amacıyla ortak bir platforma ihtiyaç bulunduğunu vurguladı.

Toplantıda Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki üniversitelerin Sağlık Bilimleri fakülte dekanlarından oluşan, ‘’Sağlık Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Konseyi’’nin oluşturulmasına oy birliği ile karar verildi. Toplantının devam eden bölümünde Sağlık Bilimleri Dekanlar Konseyinin Yürütme Kurulu Üyeleri seçimi yapıldı. Toplantı bir sonraki toplantının yeri ve gündeminin belirlenmesi ile sona erdi.

DSC_8371

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

.